Õpituba: Ärevusest vabaks!

Kui oled üks neist, kes on ärevusega tõeliselt hädas, siis tea, et ärevus on tulnud sulle õpetama midagi väga olulist sinu enda kohta: millised su vajadused on rahuldamata, mil moel on minevik sind kahjustanud ning kuidas su enda mõtted ja tunded mõjutavad su meeleolu ja seisundit. Ärevus ei ole haigus, millega pead lihtsalt leppima, sul on võimalik valida teine, tervenemise tee. Oled valmis? 

Loe lisaks

koolitus koolinoortele: Kuidas endaga rahul olla ja end hästi tunda

Enesega rahulolu on elus üks tähtsamaid asju! Sellest sõltub, kuidas me igapäevaste ülesannetega hakkama saame, kuidas suhetega toime tuleme, mil moel pingelistes olukordades reageerime ning kas  oleme valmis uut õppima, riskima ja ennast muutma. Mida suurem on eneseusk ja -usaldus, seda suurem on sisemine kindlustunne, et ma suudan hakkama saada kõigega, mida elu mulle toob. Väärt hoiak, kas pole? 

Loe lisaks

ÕPITUBA: Stressi ennetamine ja juhtimine

Stress on loomulik osa elust. Me ei saa stressi töö- ega isiklikus elus vältida, kuid me saame õppida stressi ilmnemist õigeaegselt märkama, stressi endale sobivate võtetega leevendama ning end selle  vastu „karastama“. See kuidas me stressiga toime tuleme – kodus, tööl, suhetes või ühiskonnas laiemalt – määrab väga suures osas ära meie füüsilise ja vaimse tervise ning üldise elus hakkama saamise.

Loe lisaks

ÕPITUBA: Eneseusk ja enese väärtustamine

Suur osa meie probleemidest saab alguse madalast enesehinnangust ja kesisest eneseusust. Paljuski neist kahest sõltub, kuidas me mõtleme, tunneme, reageerime ja end väljendame. Seetõttu võivad madal enesehinnang ja vähene eneseusk kahjustada meie pere- ja töösuhteid, põhjustada stressi ja ärevust ning hoida meid tagasi oma tõelise potentsiaali rakendamisest. Ma olen päris veendunud, et enese väärtustamine on elus hakkamasaamise võti. 

Loe lisaks

Õpituba: Avatud südamega

„Iga teekond peaks algama südamest“ on üks sügavmõtteline ütlemine. Me küll räägime südamehäälest ja südame tarkusest, aga tegelikult pole meil õrna aimu, kuidas oma südant kuulata. Kui seda oskaksime, oleks palju vähem valesid valikuid, tagantjärele kahetsemist, süütunnet ja näpuga näitamist. 

Loe lisaks

Õpituba: Vanematega igavesti seotud

„Kes on oma ema ja isaga rahu leidnud, võib julgelt elule vastu seista – ükskõik, kui raskes olukorras see inimene end leiab, selle läbimiseks vajalik jõud on tal olemas,“ kirjutab eesti päritolu pereterapeut Tiiu Bolzmann.
Loe lisaks

Õpituba: Rahulik ja vaba

Siiani arvati, et ühel osal inimestest on kalduvus tunda end rohkem õnnelikuna, teistel seevastu on kalduvus viletsale enesetundele. See tulenevat geenidest või kujunevat välja varases lapsepõlves ja jäävatki nii kogu eluks. Karm! Õnneks näitavad uuringud, et regulaarse mediteerimisega saab iga inimene suurendada oma õnnetunnet.
Loe lisaks

Õpituba: Hingamisega terveks ja stressivabaks

Hingamine on midagi nii tavalist, nii iseenesest mõistetavat. Võiks arvata, et see on kõige lihtsam asi maailmas. Oleme sündides hingamise selgeks saanud. Hingamist juhib kesknärvisüsteem, mida me tahtega ei juhi, mis toimub iseenesest. Kõik see peaks ju tähendama, et me ei pea hingamiseks üldse pingutama? Kõik peaks iseenesest toimima? Paraku pole see nii.
Loe lisaks