Õpituba: Rahulik ja vaba

Siiani arvati, et ühel osal inimestest on kalduvus tunda end rohkem õnnelikuna, teistel seevastu on kalduvus viletsale enesetundele. See tulenevat geenidest või kujunevat välja varases lapsepõlves ja jäävatki nii kogu eluks. Karm! Õnneks näitavad uuringud, et regulaarse mediteerimisega saab iga inimene suurendada oma õnnetunnet.

Hetkel ei ole avatud õpitoa toimumise aeg veel paigas.

Meditatsioon on praktika, mille käigus sa rändad oma sisemaailmas ning paned tähele oma keha, mõtteid ja tundeid. Sa võtad endale aega, lülitad välja telefoni ja arvuti, istud vaikuses toolile või põrandale, sulged silmad ja viid tähelepanu enda sisse. Miks see vajalik on?

Mediteerimine aitab rahustada mõttemeele ja tulla toime kiirest elutempost ja keerulistest suhetest tingitud stressi ja ärevusega. Kui vaigistad iga päev oma meele kasvõi kümneks minutiks, tuues tähelepanu väliselt maailmalt enda sisse, siis märkad õige pea, et oled rahulikum, keskendatum ja rõõmsam. Su enesekindlus kasvab ja nii on sul lihtne jääda lahkeks ja mõistvaks ka keerulistes suhetes ja pingelistes olukordades.

Mediteerimine ei nõua mingit erilist annet. Vaja on vaid uudishimu ja avatud meelt ning valmisolekut end uurida. Ja muidugi parajat portsu enesedistsipliini. Tule õpituppa! – saad teadmisi ja innustust. Väikeses grupis on turvaline alustada.

Õpitoa harjutusi saad igapäevaelus kasutada ka lihtsalt lõdvestumiseks ja keskendumiseks.

Registreeri end kadi@joogateraapia.ee või täida registreerimisvorm kodulehel.

Õpitoas räägime:

  • miks peaksime mediteerima
  • mis meditatsiooni ajal me sees toimub
  • millist kasu saab mediteerimisest keha ja meel
  • kuidas aitab meditatsioon ärevuse korral
  • kummutame levinud müüdid (mediteerimine on keeruline, see nõuab annet ega õnnestu igaühel, see vajab väga palju aega jne) 
  • millised nipid aitavad muuta mediteerimise praktika lihtsaks ja just sulle sobivaks

Lisaks

  • teeme praktilisi harjutusi, mis aitavad keha mediteerimiseks ette valmistada
  • õpime hingamisharjutusi, mis aitavad ärevuse ja stressiga toime tulla
  • teeme erinevat tüüpi meditatsioone, et leiaksid enda jaoks sobivaima ning saaksid kogemuse, et meditatsioon pole midagi keerulist ja võõrapärast.

Õpituba on praktiline, lihtne ja kõigile jõukohane. See  sobib ka ettevõtetele tervisepäeva sisustamiseks.

Koolitaja kohta saad lugeda siit.

*** *** ***

Maarika (september 2017)

Suured tänud eilse õpitoa eest! Annan teada, et alustasin päeva oma väikese esimese meditatsiooniga. Väga kerge tundega on päev alanud. (Koerad olid minu selja taga ja justkui mediteerisid koos minuga.)

Helen (veebruar 2017)

Suured tänud inspireeriva õpitoa eest! Olen igatahes tahtmist täis, et uue praktikaga algust teha.

Kaia (detsember 2016)
Kadi, aitäh! Sain eile õpitoas palju praktilisi õpetusi, mida tahaks kohe kodus järgi proovida. Loodan, et mul jätkub kannatlikkust :-). Praegu olen küll tahtmist täis. Ei taha, et tööstress mind maha murrab.
*** *** ***

Infot mediteerimise kohta ja innustust saad nendest artiklitest:
Järgmine
ÕPITUBA: Eneseusk ja enese väärtustamine

1 vastus

Email again:
Maria 12. oktoober 2017
Tere!
Kas "Rahulik ja vaba" õpituba Tartusse ei tule lähiajal?