ÕPITUBA: Stressi ennetamine ja juhtimine

Stress on loomulik osa elust. Me ei saa stressi töö- ega isiklikus elus vältida, kuid me saame õppida stressi ilmnemist õigeaegselt märkama, stressi endale sobivate võtetega leevendama ning end selle  vastu „karastama“. See kuidas me stressiga toime tuleme – kodus, tööl, suhetes või ühiskonnas laiemalt – määrab väga suures osas ära meie füüsilise ja vaimse tervise ning üldise elus hakkama saamise.

Mõningane stress on loomulik ja vajalik – see annab meile julgust ja jõudu, aitab olla innukas, otsustusvõimeline ja tõhus ning keskendada tähelepanu olulisele. Niisugust positiivset stressi kogeme siis, kui ees seisab mingi põnev väljakutse, kui õpime midagi uut või valmistume tähtsaks sündmuseks. Mõõdukas stress on igasuguse pingutuse eelduseks.

Probleem tekib siis, kui meie organism reageerib stressisümptomitega tühiste asjade peale, kui stressiga kaasnevad negatiivsed tunded nagu hirm või ärevus või on stress muutunud krooniliseks, s.t.  organism ei suudagi enam maha rahuneda. Siit ei ole pikk tee läbipõlemise, depressiooni ja füüsiliste haigusteni.

Inimesed reageerivad stressile erinevalt: üks ja sama olukord võib ühe isiku viia paanikasse, teist aga panna veel tulemuslikumalt tegutsema. Et tuleksid stressiga toime, vajad teadmisi sellest, kuidas just sinu meel ja keha pingelistes olukordades reageerivad ning millised võtted aitavad sul rahuneda ja enda heaolu taastada. Stressi juhtimisel on hädavajalikud ka eneseusk ja oskus ennast väärtustada ning tervislikud harjumused.  

Tule ........ õpituppa! Pane end kirja siin

Õpitoas:

 • räägime stressi olemusest: millised on stressi sümptomid ja kuidas stressi alged ära tunneme
 • vaatame otsa stressi tüüpilistele allikatele ja räägime ka sellest, millised on stressi peamised põhjused psühhoterapeudi silme läbi
 • arutame, millega oma stressi igapäevaselt toidame ja milliseid tervisehädasid võib see kaasa tuua
 • uurime läbipõlemise allikaid ja väljendusvorme
 • räägime eneseteadlikkuse ja enese väärtustamise olulisusest stressi juhtimise kontekstis
 • arutleme selle üle, milliste tegevustega saame stressi ja läbipõlemist ennetada ja leevendada ning kuidas sisemist rahu ja eneseteadlikkust kasvatada

Praktiline osa:

 • õpime hingamise abil ärevat meelt tasakaalustama  
 • teeme harjutusi, mis aitavad ennast rohkem tähele panna
 • teeme lihtsaid juhendatud meditatsioone, mis aitavad kehal lõõgastuda ja meelel rahuneda
 • osalejad saavad küsimustikke täites infot enda stressitaseme ja stressi allikate kohta ning mõtteainet isikliku heaolu parandamiseks
Tule õpituppa kaasa mõtlema ja arutlema! Registreerimiseks saada mulle e-kiri kadi@joogateraapia.ee või täida kodulehel olev registreerimisvorm.   

Koht ja tasu

Õpituba "Stressi ennetamine ja juhtimine" toimub ............ kl 18.00-21.00 Tallinnas Holistika Instituudis Endla 15 IV korrusel. Ühistranspordi ja parkimise info on instituudi kodulehel.

Õpitoa tasu on 40 eurot. Koha õpitoas tagab tagastamatu registreerimistasu 10 eurot, mis tuleb üle kanda hiljemalt ............. Kadi Kütt OÜ, a/a EE732200221055771118 Swedbank. Selgituseks kirjuta „õpituba .........." Ülejäänud 30 eurot ehk osalemistasu saad maksta sularahas kohapeal, aga loomulikult võid sellegi üle kanda. NB! Kohapeal kaardiga maksta pole võimalik.

Kui soovid firmale arvet, anna mulle teada.

Koolitaja kohta saad lugeda siit.

Koolitus sobib ka organisatsioonidele näiteks tervisepäeva sisustamiseks. Firmasisene koolitus kestab 2-4 tundi, täpsem kestus ja sisu selgub tellijaga läbi rääkides.   

*** *** ***

Koolitusel osalenud on tagasisideks kirjutanud nii:
 • Hästi praktiline koolitus. Olen ise lugenud läbi palju stressi ja enesehinnangu raamatuid, aga nüüd sain kõigele justkui mingid selged raamid. Väga mõtlema panev ja kasulik! Olen selle kogemuse eest koolitajale tänulik! 
 • Mulle meeldis, et sain koolituse jooksul enda sisse vaadata ja endalt palju kordi küsida, mis on mulle tähtis ja kuidas ma tahan oma elu elada. 
 • Kursus oli väga huvitav ja sain tõesti palju uusi teadmisi ning oskusi. Juhendaja Kadi Kütt on tõeline professionaal. Tänan.
 • Kiitus Kadi Kütile, elulised ja praktilised näited, naine, kes on ise kogenud, kasvanud, õppinud läbi erinevate eluetappide, suunas meid vaatama enda sisse. Koolitus kulges meeldivas rütmis, tekkisid arutelud, vastused erinevatele küsimustele. AITÄH KÕIGE SELLE EEST! Kui tekib võimalus, osalen kindlasti veel.
 • Koolitus andis aimu, et ma keskendun liiga palju tööle. Tuleb teha pause ning mõelda enda peale. Mis teekonnal olen ning kuhu suundun. Pean hakkama rohkem mõtlema enda peale!
 • Väga informatiivne koolitus.

*** *** ***  

Vaata ka koolituse "Eneseusk ja enese väärtustamine"  tutvustust. 

Ärevusest ja sellest tervenemise viisidest räägib mu raamat "Ärevuse vari. Teekond hingehaavade vabanemise ja enese väärtustamiseni". Raamatu andis aprillis 2019 välja kirjastus Pilgrim.

Jälgi ka Jooga ja teraapia Facebooki!

Eelmine
ÕPITUBA: Eneseusk ja enese väärtustamine
Järgmine
koolitus koolinoortele: Kuidas endaga rahul olla ja end hästi tunda

Vastused puuduvad

Email again: