Et iga hetk oleks parim hetk

Sündisin ja käisin koolis Ida-Virumaal Kohtla-Järvel. Hariduselt olen eesti filoloog, magistrikraadi omandasin Tallinna Ülikoolis organisatsiooni käitumise erialal.

Suure osa oma tööelust olen tegutsenud juhtimise ja töötajate arendamise vallas – olnud personalijuht, koolitaja ja ülikooli lektor ning suure jaekaubandusketi personali- ja teenindusdirektor.

1990-te lõpus avastasin enda jaoks jooga ja 2008. aastal tegin läbi oma elu suure muutuse: tulin ära palgatöölt ja omandasin Šivananda jooga õpetaja kutse. Jooga paneb keha ja meele koostööd tegema ja on seetõttu minu arust parim sisemine tervendaja. Sama eesmärki – parem kontakt iseendaga, oma sisemise tarkusega – kannab ka enese tundmaõppimine ja vaimu harimine. Et oma senistele teadmistele-kogemustele süsteemne teoreetiline raamistus anda, asusin õppima holistilist teraapiat. Holistika Instituudi lõpetasin 2010. aastal, teraapiaklientidega töötan alates 2009. aastast. 

Lisaks teraapiaseanssidele viin läbi koolitusi ja õpitubasid, olen toeks algajatele terapeutidele, pean erialast blogi ning kirjutan artikleid portaalidele ja ajakirjadele. Tegelen ainult nende asjadega, mida ma tõeliselt naudin: aitan ja õpetan inimesi, harrastan joogat, kirjutan tekste, loen ja õpin palju, olen naine, abikaasa, ema, kokk ja käsitööline. Mul on aega nii töö, kodu, sõprade kui hobide jaoks. Seetõttu on mul jaksu panna süda ja hing kõigesse, mida elu mulle toob. Olen teist korda abielus, mul on täiskasvanud poeg, abikaasaga koos tuli meie kärgperre neli last. 

Aprillis 2019 ilmus kirjastuselt Pilgrim minu raamat "Ärevuse vari. Teekond hingehaavadest vabanemise ja enese tervendamiseni".

Ametilt olen küll terapeut, koolitaja ja kirjutaja, aga kõige paremini sobib minu kohta Hermann Hesse ("Siddhartha") öeldu: "Ma ei ole õpetaja ega juht, vaid tunnistaja, püüdleja ja otsija, kel ei ole inimestele anda midagi muud kui võimalikult tõest tunnistust sellest, mis minuga elu jooksul juhtunud on ja mis mulle tähtis on olnud." Olen elukatsumustest läbi tulles püüdnud silmad-kõrvad lahti hoida ja kogemustest võimalikult palju õppida. See oskus on terapeuditeel väga väärtuslikuks pagasiks. Terapeudi ja õpetajana tahangi olla siiras ja avatud teejuht, kes on õppinud ennast usaldama ja enda üle rõõmustama. 
Minu missiooniks on aidata klientidel jõuda sisemise rahu, tasakaalu, elurõõmu ja eneseteostuseni. Innustan inimesi liikuma unistuste, enesega rahulolu ja suurema iseolemise suunas. Nii kasvavad rahu, rõõm ja armastus ja igast hetkest saab parim hetk.
Foto autor on Külli Rummel.

*** *** ***

Minu elu suurtest muutustest loe allolevatest lugudest. Küllap saad mõtlemisainet ja ehk innustustki: