koolitus koolinoortele: Kuidas endaga rahul olla ja end hästi tunda

Enesega rahulolu on elus üks tähtsamaid asju! Sellest sõltub, kuidas me igapäevaste ülesannetega hakkama saame, kuidas suhetega toime tuleme, mil moel pingelistes olukordades reageerime ning kas  oleme valmis uut õppima, riskima ja ennast muutma. Mida suurem on eneseusk ja -usaldus, seda suurem on sisemine kindlustunne, et ma suudan hakkama saada kõigega, mida elu mulle toob. Väärt hoiak, kas pole? 

Väikestel lastel on piiritu eneseusk. Lapsed on rõõmsad, julged ja loomingulised, nad on oma universumi säravaks keskpunktiks. Lapsed ei püüa iga hinna eest meeldida, nad ei karda väljanaermist ja näpuga näitamist. Vanemaks saades laseme teistel - vanematel, õpetajatel, klassikaaslastel, reklaamidel, suunamudijatel, sotsiaalmeedial jne oma enesehinnangut tublisti mõjutada. Vähehaaval saab enesekindlast, rõõmsameelsest ja säravast lapsest ebakindel, ennast materdav ja oma puudujääkidele keskenduv noor inimene ning sealt edasi iseendaga üsna kehvasti hakkamasaav täiskasvanu. 
Enese kritiseerimine ja süüdistamine, enda võrdlemine teistega, oma heade omaduste mitteväärtustamine, liigne muretsemine – see kõik mõjub laastavalt enesehinnangule ning toidab kroonilist stressi ja ärevust. Midagi peaks ju saama ette võtta? Ennast kahjustavate mõtete ja harjumuste teadvustamine ning kasutoovate käitumisviiside hoolas harjutamine aitavad eneseusku kasvatada ja enesetunnet parandada. Seda koolitusel "Kuidas endaga rahul olla ja end hästi tunda" õpimegi.

Koolitusel:

  •  tutvume mõistetega enesehinnang ja eneseusk ning uurime, kuidas väljenduvad need meie igapäevases elus; õpime ära tundma kõrget ja madalat enesehinnangut ning viimase mõju vaimsele ja füüsilisele tervisele
  • arutleme, kuidas me ise oma mõtete ja käitumisega endale haiget teeme ja oma eneseusule hoope jagame
  • uurime koos, mil moel enese kritiseerimine, enda heade omaduste mitteväärtustamine, rööprähklemine ja pidev muretsemine mõjutavad meie aju ja keha ning viivad kroonilise stressi ja ärevuseni
  • osalejad saavad hulga praktilisi nõuandeid, mis aitavad neil endaga rohkem rahul olla ning oma suhteid ja tegevusi nautida

Praktiline osa:

  • õpime hingamise abil rahutut meelt tasakaalustama  
  • õpime keha lõdvestama, et igapäevased pinged tervise peale ei hakkaks 
  • teeme keskendumisharjutusi, mis aitavad ennast rohkem tähele panna
  • teeme lihtsaid kujutlusharjutusi, mis suurendavad enesekindlust  
  • harjutame isiklike piiride seadmist, sest seegi aitab end mis tahes olukorras kindlamalt tunda

Sihtgrupp

Koolitus on mõeldud noortele vanuses 15-20 eluaastat. Olen heal meelel valmis koolitama koolis, treeninggrupis, noorte vabaajakeskuses jm.

Koolituse koht ja kestus

Koolitus kestab 2-4 tundi, täpsem kestus ja sisu selgub tellijaga läbi rääkides. Koos leiame ka koolituse  läbiviimiseks sobiva koha.  

Koolitaja kohta saad lugeda siit.

Kui teemad tunduvad vajalikud, võta minuga ühendust: kadi@joogateraapia.ee või 51 24 111. 

Eelmine
ÕPITUBA: Stressi ennetamine ja juhtimine

Vastused puuduvad

Email again: