Õpituba: Vanematega igavesti seotud Kadi Kütt

„Kes on oma ema ja isaga rahu leidnud, võib julgelt elule vastu seista – ükskõik, kui raskes olukorras see inimene end leiab, selle läbimiseks vajalik jõud on tal olemas,“ kirjutab eesti päritolu pereterapeut Tiiu Bolzmann.
Loe lisaks | Kommentaarid: 0

Loeng: Ärevusest vabaks! UUS Kadi Kütt

Ärevuse teema puudutab kõiki, kes teavad, mida tähendab hirm, pabistamine, muretsemine, ahistus- ja rahutustunne, kui õiget, "käega katsutavat" põhjust polegi. Igapäevane ärevus on nagu epideemia, mis vallutab aasta-aastalt aina rohkem ja aina nooremaid inimesi, kuid millest vabanemiseks ei oska arstid ikka veel midagi töötavat soovitada.   Loe lisaks | Kommentaarid: 0

Õpituba: Avatud südamega Kadi Kütt

„Iga teekond peaks algama südamest“ on üks sügavmõtteline ütlemine. Me küll räägime südamehäälest ja südame tarkusest, aga tegelikult pole meil õrna aimu, kuidas oma südant kuulata. Kui seda oskaksime, oleks palju vähem valesid valikuid, tagantjärele kahetsemist, süütunnet ja näpuga näitamist. 

Loe lisaks | Kommentaarid: 0

Õpituba: Mina olen mina ja see meeldib mulle! Kadi Kütt

Ma olen üsna veendunud, et enese väärtustamine on elus hakkama saamise võti. Selle teemaga tegelemine tasub end ära, kuna enesehinnang mõjutab meie vaimset ja füüsilist tervist, hakkamasaamist tööl, kodus ja sõprade ringis. 

Loe lisaks | Kommentaarid: 0

Õpituba: Rahulik ja vaba Kadi Kütt

Siiani arvati, et ühel osal inimestest on kalduvus tunda end rohkem õnnelikuna, teistel seevastu on kalduvus viletsale enesetundele. See tulenevat geenidest või kujunevat välja varases lapsepõlves ja jäävatki nii kogu eluks. Karm! Õnneks näitavad uuringud, et regulaarse mediteerimisega saab iga inimene suurendada oma õnnetunnet.
Loe lisaks | Kommentaarid: 1

Koolitus: Õnnelik mina armastavas suhtes Kadi Kütt

Tänane psühholoogia usub, et iga inimene saab sündides kaasa võime armastada. See tähendab, et armastus abikaasa, lapse, ema-isa, lemmiklooma või kodumaa vastu on igaühe sees olemas, kuid ometi ütleb mu isiklik ja terapeudi kogemus, et pea kõigil tuleb armastamist õppida.
Loe lisaks | Kommentaarid: 0

Koolitus: Terviklik on õnnelik Kadi Kütt

Otsime aina rahulolu ja õnne, soovime, et elu oleks tasakaalus. Kuid me saame ennast ja oma elu tasakaalus hoida vaid siis, kui läheneme iseendale kui tervikule. Kui mis tahes eluvaldkonnas on probleem, on vaja uurida enda olemuse kõiki aspekte: keha, mõtteid, tundeid ja hinge. Sest puudujääk ühes takistab meil saavutamast eesmärke ka mis tahes teises valdkonnas.
Loe lisaks | Kommentaarid: 0

Õpituba: Hingamisega terveks ja stressivabaks Kadi Kütt

Hingamine on midagi nii tavalist, nii iseenesest mõistetavat. Võiks arvata, et see on kõige lihtsam asi maailmas. Oleme sündides hingamise selgeks saanud. Hingamist juhib kesknärvisüsteem, mida me tahtega ei juhi, mis toimub iseenesest. Kõik see peaks ju tähendama, et me ei pea hingamiseks üldse pingutama? Kõik peaks iseenesest toimima? Paraku pole see nii.
Loe lisaks | Kommentaarid: 0