Hea enesetunde levitamine kehas

Siin on üks lihtne meditatsioon, mida saad teha siis, kui halb tuju kipub maad võtma. Või miks sa peaksid nii kaua ootama? Kasuta seda siserännakut kehva enesetunde ennetamiseks!

Loe juhtnöörid enne läbi nii, et oluline jääks meelde või salvesta need telefoni või diktofoniga.

Ära kiirusta! Meie mõte lendab kiiresti, kuid keha on aeglane. Anna talle siis uue energia integreerimiseks piisavalt aega!    

MEDITATSIOON

  1. Võta mugav asend. Kui istud, toeta jalatallad kindlalt maha ja lase kätel puhata süles. Sule silmad.
  2. Iga väljahingamisega lõdvesta keha. Alusta jalalabadest ja liigu tähelepanuga ülespoole, kuni kogu su keha on lõdvestunud.
  3. Lõdvesta ka nägu: otsaesine, silmad, huuled, põsed ja lõug.
  4. Lase tähelepanul aeglaselt läbi kogu keha liikuda. Kui tunned veel kuskil pinget, tee sügav hingetõmme ja lõdvesta.
  5. Nüüd pööra tähelepanu energiale kehas. Mida sa enda sees tunned? See võib olla kerge pulseerimine, tuksumine, tuikamine, surve, soojus, kergus või raskus... Lihtsalt jälgi aistingut hooliva tähelepanuga. Ära tegele sellega, kuidas sa peaksid end tundma, vaid keskendu sellele, mida sa tegelikult tunned. Anna kõigele ruumi olla.
  6. Otsi kehast koht, kus sa tunned end kõige mugavamalt, kus on kõige parem või kergem tunne. Et paremini tunnetada, võid panna ka käe sellele kohale.
  7. Mis värvi see koht on? Hinga rahulikult ja ühtlaselt ja luba sel värvil kogu oma kehas laiali valguda. Las see värv täidab kõik su luud, lihased ja liigesed, las ta täidab iga su keharaku. Sa lihtsalt hingad rahulikult ja sügavalt ja lased kehal pealaest varbaotsteni selle värviga täituda. Hea ja kerge enesetunne täidab kogu su keha.
  8. Tee nüüd aeglane ja sügav hingetõmme. Tunne, kuidas õhk voolab sügavale kopsudesse, äratab ja toob su tagasi praegusesse
    hetke. Kui oled valmis, ava silmad. Su lemmikpäev ootab sind!

*** *** ***

Kuidas oma keha tarkust kuulama õppida, sellest saad lugeda siit: "Kuula oma keha".
Ja siin on kehaga sõbraks saamise nipid.

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Seedimise soodustamiseks
Järgmine
Kõik on võimalik!

Vastused puuduvad

Email again: