5 toredat moodust päeva üle rõõmustada

Kas oled mõelnud, et sellest, kuidas sa päeva lõpetad, sõltub päris palju see, milliseks kujuneb su järgmine päev? On oluline vahe, kas heidad magama, pea muremõtteis ja keha pinges, või on su sees rahu ja tänulikkus ning usk, et homme saad vastused, et homne toob head.

Siin on viis toredat moodust, kuidas mööduv päev kokku võtta ja elurännaku uueks sammuks valmis olla. Rõõmusta päeva üle! võib kokkuvõtlikult öelda. 

Mõtteid andis Tema Pühadus dalai-laama ja peapiiskop Desmond Tutu kohtumist käsitlev raamat „Raamat rõõmust“ (Pegasus 2017). 

  1. Meenuta päeva. Enne magama minekut, näiteks voodis lebades meenuta mõni minut peagi lõppevat päeva. Mõtle olulistele kogemustele, jutuajamistele, emotsioonidele ja mõtetele. Oli su päev hommikul seatud kavatsusega kooskõlas?
  2. Pööra tähelepanu emotsioonidele ja lepi kogetuga. Kui päevale tagasi mõeldes tekivad negatiivsed mõtted või tunded, siis lihtsalt ole nendega. Ära püüa negatiivseid mõtteid-tundeid eemale lükata ega positiivsete külge klammerduda, lihtsalt teadvusta kõike, mis on. Kui sa oled päeva jooksul toimunu pärast endas pettunud, pane käsi südamele ja ütle: „Ma lepin endaga sellisena, nagu olen. Olen puudustega nagu kõik inimesed.“ Pane tähele, kas mõni plaan jäi teostamata, kavatsus täitmata – see aitab sul kasvada ja õppida. Kui päeva jooksul juhtus midagi halba, võid seda teadvustada, öeldes: „See oli valus. Ma pole üksi – me kõik kannatame aeg-ajalt.“
  3. Tunne tänulikkust. Kõige tähtsam emotsioon möödunud päeva suhtes on tänulikkus selle eest, mida sa kogesid, isegi, kui see oli raske. Väljakutsed lasevad meil areneda ja õppida. Kui pead tänulikkuse päevikut, võid need asjad sinna kirja panna.
  4. Rõõmusta päeva üle. Vali midagi, mida sa päeva jooksul tegid ja millega sa rahul oled – said mingi keerulise ülesandega valmis, aitasid kedagi, jäid konfliktis rahulikuks, su pajaroog maitses hea. Kui midagi meelde ei tule, rõõmusta lihtsalt päeva üle!
  5. Vaata homsesse. Sa võid lõpetada sellega, et keskendud homsele ja sead kavatsuse, kuidas tahaksid eesseisvaid väljakutseid lahendada. Usu, et sa suudad hakkama saada kõigega, mida järgmisel päeval pakkuda on ja lase une ajaks muremõtetest lahti.

Need igapäevased lihtsad mõtteharjutused aitavad sul hoida vaimset tasakaalu ning liikuda läbi kõikide oma toimetuste kerguse ja rõõmuga.

*** *** ***

Tänulikkuse harjutused: 
Olnuga leppimisest räägib lugu "Leppimise puhastustuli".

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Õnnelik aju
Järgmine
5 levinud müüti teraapia kohta

Vastused puuduvad

Email again: