Tänulikkuse harjutus

Teadlased teavad täna, et just süda on see organ, mille toimimisest sõltub kõige otsesemalt meie füüsiline ja vaimne tervis. Süda kiirgab elektromagnetlaineid ja nendest tekib südame ümber võimas väli, mis mõjutab teisi organeid, kõiki keharakke. Mida harmoonilisem on energia südames, seda harmoonilisemalt toimib kogu ülejäänud keha, seda rohkem on meil energiat ja väge.
Üks viis tuua harmoonia oma südamesse on tänulikkuse tunde tundmine. Südame Matemaatika Instituudi (HeartMath Institute) poolt on välja töötatud lihtne harjutus tänulikkuse kasvatamiseks. Harjutus on lihtne, samas väga tõhus! Selle harjutuse abil võtab vaimse, emotsionaalse ja füüsilise tasakaalu saavutamine vaid 2-3 minutit.

TÄNULIKKUSE HARJUTUS

  1. Too tähelepanu oma südamepiirkonnale ning hinga rahulikult ja ühtlaselt, pisut sügavamalt kui tavaliselt (5-6 sekundi jooksul sisse ja 5-6 sekundi jooksul välja).
  2. Kujutle, et sa hingad läbi südame. Sa hingad rahulikult ja sügavalt ja õhk liigub läbi su südame.
  3. Jätka südame kaudu hingamist ja meenuta samal ajal mõnd olukorda, mil tundsid end hästi, mil su süda oli kerge ja täis tänulikkust. Tegu võib olla mõne kauni koha, hea sõbra või sulle kalli lemmikloomaga. Tunne tänulikkust, kasvata see tunne enda sees võimalikult tugevaks! Pane tähele, et su keha muutub rahulikuks ja lõdvestub. Su meelt täidab rahulolu.
Siin on mõned vihjed, mis aitavad sul lõimida tänulikkuse oma igapäevaellu.
  1. Tee paar „tänulikkuse pausi“ iga päev. Hea on sellega hommikul oma päeva alustada ja õhtul enne uinumist päevale joon alla tõmmata.
  2. Pane kirja kõik, mille üle võiksid oma elus tänulik olla. Vali igal hommikul sellest nimekirjast üks kogemus ning hoia seda kogu päeva jooksul oma südames. Vali ka õhtul üks kogemus, et hoida seda oma südames sel ajal, kui sa öösel puhkad.
  3. Kui harjutad regulaarselt, siis on sul ka stressirohketes olukordades lihtne tänulikkusele enda sees ligi pääseda. Nii saad lühikese ajaga tasakaalustada oma keha ja meelt ning tõsta energiataset. Lisaks sellele aitab see harjutus luua sul parema ühenduse südamega. Miks see vajalik on? Sest südames on olemas kõik vastused ja lahendused.

*** *** ***

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Kõik on võimalik!
Järgmine
2 lihtsat hingamisharjutust ärevusega toimetulemiseks

Vastused puuduvad

Email again: