3 head asja iga päev

Suur osa inimesi arvab, et nende vaatenurk maailma suhtes on midagi, mis on neile kaasa sündinud. Mõni on valdavalt rõõmsameelne ja positiivse suhtumisega, teine aga kirtsutab nina ja näeb kõiges peaasjalikult puudusi. Hoolimata sellest, kuidas siiani oled asjadele vaadanud või mida oma elus läbi elanud, on sul igal hetkel võimalik oma vaatenurka muuta. Sa saad õppida vaatama oma elule ja kogemusele läbi positiivsete läätsede, et ebaõnnestumiste asemel keskenduda helgetele hetkedele.

Jah, tõsi on, et inimmõistus on looduse poolt häälestatud tundma kaotust teravamalt kui võitu, keskenduma pigem negatiivsele kui positiivsele, mäletama pigem halba kui head, ahastama pigem riski tõttu kui nautima võimalust. Aga me teame ka, et inimmõistus on võimeline õppima!

Üks väga lihtne viis fookuse muutmiseks on järgmine. Kirjuta igal õhtul üles kolm asja, mille eest sa tänulik oled. Need võivad olla päeva jooksul juhtunud sündmused või sinu enda poolt korda saadetud toredad teod, su iseloomu-jooned, suhted või teised head asjad, mis sulle rõõmu on valmistanud. 

Vali ükskõik, millised meeldivad, nauditavad või tähendusrikkad kogemused hoolimata sellest, kui suured või väikesed need on.

Oleme mehega seda pikalt teinud, koostades igal õhtul nimekirja lausa 10-st toredast asjast möödunud päevas. See töötab! Lisaks heale tujule loob meeldivate asjade meenutamine kehas rahuliku ja harmoonilise energia, mis aitab paremini uinuda.

See meetod kõlab küll väga lihtsalt, isegi lihtsameelselt, kuid meetodi taga seisab tõsine teadus. Grupp Pennsylvania Ülikooli teadlasi professor Martin Seligmani, positiivse psühholoogia loojaga eesotsas võrdlesid erinevate meetodite hüvesid ja leidsid, et see lähenemisviis on kõige võimsam. Selle meetodi kasutamine kasvõi ühe nädala jooksul kutsub esile enesekindlust kasvatavat mõju isegi kuni kuus kuud hiljem.

Pannes tähele kõigest kolme head asja päevas, treenid sa end hindama seda, mis sinu elus on juba hästi. Sa hakkad märkama palju enam positiivseid inimesi, sündmusi ja hetki. Selle tulemusena jätad hüvasti ohvri mentaliteediga, su meeleolu paraneb ja enesekindlus kasvab.

*** *** ***

Südame Matemaatika Instituut (HeartMath Institute) on välja töötanud lihtsa harjutuse tänulikkuse kasvatamiseks. Praktiseeri ka seda!

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
8 tegevust enese väärtustamise teel
Järgmine
Kevadine äratus kehale

Vastused puuduvad

Email again: