Süda kui õrn taim

Hoolitse oma südame eest nagu õrna taime eest! Sellise soovituse annab USA kardioloogiaprofessor Dean Ornish. Tema lihtsad ja samas kõigile teada nõuanded on päästnud tuhandete elu.
Südame veresoonte ummistus on arenenud maades suurimaid surma põhjustajaid. Väljatöötatud ravimid on tõhusad vaid lühiajaliselt, sest need ei kõrvalda haiguse põhitekitajat – pärgarteri ummistust ja südamelihase hapnikuvaegust.
Dr Ornish töötas välja loomuliku ravi, mis kogub aina enam tuntust ja leiab progressiivsetes raviasutustes kasutamist. Tema soovitus, mis sobib kõigile, kõlab: „Andke kehale seda, mida ta vajab. Lõpetage keha mürgitamine ja ta paraneb ise.“ 12 nädala jooksul palub dr Ornish patsientidel samastuda õrna taimega, mida tuleb hoolega hoida ja ravida. Siin on tema juhised:
  1. Loobuge suitsetamisest.
  2. Sööge tervislikult, vähendage rasvade osakaalu.
  3. Tehke regulaarselt kehalisi harjutusi.
  4. Parandage oma suhteid kaaslastega.
  5. Tehke joogat või mediteerige, et leida sisemist rahu ja tasakaalu.
Lihtne! Kui järgid neid nõuandeid iga päev, siis annavad need kaugelt paremaid tulemusi kui mis tahes ravim. Uurimus näitas, et rohkem kui 400-st kõrge riskitasemega patsiendist ei olnud kolm aastat pärast programmi järgimist ükski saanud infarkti. Kui oleks olemas sama tõhus meditsiiniline ravim, oleks see hindamatu!

*** *** ***

Südamest kui targast teejuhist saad lugeda nendest lugudest:

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Kehaga sõbraks saamise nipid
Järgmine
Abiks kirjatsurale

Vastused puuduvad

Email again: