Südamepeekri meditatsioon

On aastasadu vana teadmine, et just südamest leiame vastused. Kuid selleks, et neile ligi pääseda, tuleb süda äratada, ta puhastada ja tervendada. See lihtne ja ilus meditatsioon aitab sul oma südamele keskenduda ja süda justkui peeker armastuse ja soojusega täita.

Loe meditatsiooni juhtnöörid enne tähelepanuga läbi. Jäta need meelde või salvesta telefoni või diktofoniga.

Ära kiirusta! Meie mõte lendab kiiresti, kuid keha on aeglane. Anna talle siis uue energia lõimimiseks piisavalt aega.

Pane end nüüd meelerännakuks valmis! Võta mugav asend. Kui istud, siruta selg, toeta jalatallad kindlalt maha ja luba kätel puhata süles. Sule silmad.

Meditatsioon

  1. Lõdvesta iga väljahingamisega keha. Alusta jalalabadest ja liigu tähelepanuga ülespoole, kuni kogu su keha on lõdvestunud.
  2. Lõdvesta ka nägu: otsaesine, silmad, huuled, põsed ja lõug.
  3. Lase tähelepanul aeglaselt läbi kogu keha liikuda. Kui tunned veel kuskil pinget, tee sügav hingetõmme ja lõdvesta end täielikult.
  4. Nüüd too tähelepanu südamele. Hinga rahulikult ja ühtlaselt. Kujutle, et sa hingad läbi oma südame. Sa hingad rahulikult sisse ja pikalt välja ja tunned, kuidas õhk liigub läbi su südame.
  5. Kujutle oma südant peekrina (NB! peeker seisab kindlalt püsti). Su südamepeeker võib olla kaunite mustritega või vastupidi, väga lihtne.
  6. Mõtle inimestele, keda oled armastanud ja kes sind on armastanud. Kui tunned neid mõtteid saatva armastusenergia soojust, kujutle, kuidas su südamepeeker sellega täitub.
  7. Järgmiseks keskendu ilule, mis on sind ümbritsenud hiljuti või kaugemas minevikus. Täida peeker oma südames ilu tiivustava energiaga.
  8. Järgmiseks mõtle mõnele kõrgemale olendile – olgu see siis Looja, Jeesus, Buddha, Jumalaema, kaitseingel või keegi muu, keda just sina austad ja kes sind vaimumaailmas hoiab ja aitab. Täida oma südamepeeker ka tema energiaga.
  9. Lõpuks kujutle, kuidas su süda pumpab täitunud peekri energiat kogu sinu kehasse ning sa kümbled selle tervendavas soojuses.

Eeskujuks võtsin meditatsiooni David Pondi raamatust „Lääne teeotsija idamaistel radadel“ (Nebadon 2008).

*** *** ***

Südame tervendamiseks sobib hästi ka see meditatsioon "Südamega suhtlemine".
Ja siin on harjutused, mis aitavad rinnakorvi avardada ja südamele ruumi teha. Nii mahub sinna rohkem armastust, andestust ja rõõmu.

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Põlved tugevaks!
Järgmine
Hea enesetunde sisendused

Vastused puuduvad

Email again: