Hea enesetunde sisendused

On ammu tuntud tõde, et füüsiliste haiguste põhjusteks on emotsionaalsed ja psüühilised läbielamised. Kui me korrastame oma mõtte- ja tundemaailma, parandame ka oma füüsilist tervist. Me suudame ise oma elu, heaolu ja tervist luua!

Meditsiinidoktor C. Norman Shealy ja selgeltnägija võimetega tervendaja Caroline Myss on kahasse kirjutanud raamatu „Tervise loomine. Emotsionaalsed, psühholoogilised ja vaimsed tegurid, mis aitavad terveneda ja tervendada“. (Hea raamat! Kui usud, et sinu elu ja tervis on su enda kätes, siis soovitan seda raamatut lugeda.) Autorid rõhutavad, et me lihtsalt peame meelde tuletama ja taas kasutusele võtma vanad head enese tervendamise võtted, kui tahame tänases stressist ja ärevust tiines maailmas vaimselt ja füüsiliselt terveks jääda.

Mõned eneseregulatsiooni võtted nagu meditatsioon ja enesesisendused on ühised kõikidele suurematele religioonidele ja vanadele tervendamistarkustele. Meie tänapäevane ühiskond on need kahjuks hüljanud, samas on nende tehnikate kasu tõestatud paljude teaduslike uuringutega. Norman Shealy väidab, et vähemalt 80% haigustest reageerib eneseregulatsioonile soodsalt. Seda on kaugelt enam, kui suudavad ravimid ja kirurgilised operatsioonid! Samuti on need võtted turvalisemad kui paljud meditsiinilised ravimeetodid.

Raamatu autorid pakuvad välja lihtsad sisenduslaused. Neid regulaarselt kasutades saad juurde tubli annuse sisemist rahu ja tasakaalu.

Istu või lama mugavas asendis, sulge silmad ning hinga rahulikult ja ühtlaselt. Ütle üks lause ühe hingetõmbe ajal.

  • Mu käed ja jalad on soojad ja rasked.
  • Mu südamelöögid on rahulikud ja ühtlased.
  • Mu hingamine on kerge ja vaba.
  • Mu otsmik on jahe.
  • Mu meel on vaikne ja rahulik.

*** *** ***

Ka "Rahuliku meele harjutused" aitavad sul sisemist rahu ja tasakaalukust säilitada. 
Meditatsioonist kui parimast stressirohust olen kirjutanud artikli "Rahulik ja vaba".

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Südamepeekri meditatsioon
Järgmine
Praktilised nõuanded hingevaluga toimetulekuks

Vastused puuduvad

Email again: