Rahus kõndimine

Too oma päevadesse rahulik rütm! Kui su keha on rahulik ja töötab harmooniliselt, siis muutub rahulikuks ka rabe meel. Nii suudad paremini mõelda, keskenduda ja häid lahendusi kinni püüda. Kasuta selleks kõnnimeditatsiooni! Olen seda rakendatud juba palju aastaid ja tean, et see aitab.
Loen Chris Cleave´i „Väikest Mesilast“. Nigeeria külast Londonisse põgenenud peategelane meenutab, kuidas ta lapsepõlves koos külaelanikega külaplatsil ameeriklaste 80-te filmi „Tippkutt“ (Top Gun) vaatas. Kes on seda oma aja tõelist hitti näinud, see teab, et film on noorest mereväelendurist Maverickist (Tom Cruise´i kehastuses), kes tormab võitlusse eluga riskides, teeb hävituslennukiga hulljulgeid trikke ja päästab maailma vaenlase käest. Ühesõnaga, on Imetlust Vääriv Kangelane.
Kuna Nigeeria küla projektor on kehvake ja diiselgeneraator teeb hirmsat müra, siis vaatajad filmi heli ei kuule, näevad vaid pilti. Ja nii teevad kohalikud filmist kaks järeldust. Esiteks, filmi pealkiri peaks olema „Mees, kel on koguaeg kiire“ ja filmi moraal on selles, et peategelane peaks hommikul lihtsalt natuke varem üles ärkama, et poleks vaja koguaeg nii hullusti tormata. Kas pole elu lihtne?
Kui jälgid ennast ja elu enda ümber, näed, et inimeste kõnd sarnaneb sageli jooksuga, õhus hõljub kiirustamise, ärrituse ja ärevuse pilv.
Liigume siin ja praegu, kuid mõtted pole olevikus – teekonna juures – vaid sihtpunktis, tulemuse juures. Oh, oleks juba kohal! Oleks see juba läbi! Liigutused on kohmakad ja hingamine pinnapealne.
Too oma päevadesse rahulik rütm, rakendades kõnnimeditatsiooni!

KÕNNIMEDITATSIOON

... ehk vaikne kõnd on liikumine pärale jõudmata, kõndimine kõndimise enda pärast. Sa astud vaikides, igal sammul oma keha, hingamist ja mõtteid jälgides. Nii muutuvad sammud kergeks ja meel rahulikuks.
  • Astu iga sammu täies teadlikkuses, s.t. jälgi kõndimise ajal oma hingamist ja samme. Sammud muutuvad kergeks, liigutused sujuvaks ja meel virgeks.
  • Iga sammuga saad parema kontakti maaga. Nii suudad maalt võtta kehale ja vaimule vajalikku energiat ning anda maale tagasi selle energia, mida sa enam ei vaja.
  • Vaikus ei tähenda üksnes seda, et sa ei räägi ega käitu kärarikkalt. Vaikus tähendab seda, et ka su sees on rahu ja vaikus, su mõtted vaikivad. Kui vaikid seesmiselt, suureneb su vaimne tasakaal, tähelepanu- ja keskendumisvõime ning kasvab õnnetunne hinges.
„Sellel rajal kõnnin ma rahus. Igal sammul puhub leebe tuul,“ on väga kaunid read taoistlikust luuletusest.

*** *** ***

Artiklisse "Meditatsiooni kasust" olen kogunud minu jaoks olulised ja omal nahal äratuntud hüved.
Siin on uurimused sellest, kuidas meditatsioon mõjutab aju

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Südame puhastamise harjutus
Järgmine
Ärata end uue päeva rõõmule!

Vastused puuduvad

Email again: