Südame puhastamise harjutus

Küll oleks lihtne elada, kui õnnestuks igal hetkel oma südant kuulata ja südamega otsustada!
Kui võtaksime oma südant kuulda, siis oleks palju vähem hirmu, valesid valikuid, tagantjärele kahetsemist, süütunnet ja süüdistamist.
Süda nopib ümbritsevast väljast infot ja edastab seda kehale ja meelele, lähtudes info valikul sellest, mis on meile parim. Võime ka väljendada nii: süda otsustab selle järgi, mis toob meile armastust. Pööra iga päev tähelepanu oma südamele! Siin on üks lihtne harjutus qigongi varasalvest, mis aitab sul puhastada süda vanast ja seiskunud energiast.

HARJUTUS

Istu mugavalt ja sule silmad. Keskendu südamele ja aseta käed südamepiirkonnale.
Kujuta ette, et sa hingad läbi südame. Hinga läbi nina sisse ja kujutle, kuidas õhk voogab südamesse ja täidab südame valge särava energiaga. Samal ajal liiguvad rinnal olevad käed mõni sentimeeter rindkerest eemale. Nüüd hinga välja, vajuta samal ajal kergelt kätega rindkerele ning kujutle, kuidas õhk väreleva punase energiana su südamest välja kiirgab. Korda: sisse hingates too käed rindkerest eemale ja lase südamel täituda valge energiaga, välja hingates suru kätega õrnalt südamepiirkonnale ja luba õhul punase energiana südamest välja kiirata. Su süda vabaneb kõikidest blokeeringutest ning muutub pehmeks ja puhtaks.

Allikas: S. B. Friedman „Tervendage end qigongi abiga“

*** *** ***

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Hingamisega saledamaks
Järgmine
Rahus kõndimine

Vastused puuduvad

Email again: