Lihtne hingamismeditatsioon

Sinu kasutuses on lihtne ja tõhus vahend äreva või väsinud meele rahustamiseks: aeglane ja sügav hingamine ja tähelepanelik hingamise jälgimine. Saad hingamismeditatsiooni teha hommikul kohe pärast ärkamist, lõõgastushetkel keset kiiret päeva või õhtul enne uinumist.

I variant

Istu sirge seljaga või lama, sulge silmad. Hinga nina kaudu rahulikult ja voolavalt sisse ja välja, hoides kogu tähelepanu hingamise juures. Tunneta, kuidas iga väljahingamisega keha lõdvestub. Visualiseerimine on siin hea abimees – kujutle, kuidas sa hingad koos õhuga kehast välja ka ärevuse ja stressi. See sujub lihtsamini, kui annad väljahingatavale õhule/energiale ka mingi värvi, näiteks hingad endast välja musta värvi ärevust või tumerohelist väsimust.

II variant

Istu sirge seljaga või lama, sulge silmad. Too tähelepanu hingamise juurde. Las su hingetõmbed olla rahulikud ja ühtlased. Iga kord, kui hingad sisse, lausu endamisi sõna „sisse“, välja hingates ütle „välja“. Korda seda viie hingamise jooksul. Seejärel ütle sisse hingates „sügav“ ja välja hingates „aeglane“. Korda ka seda 5 korda. Ja nüüd lausu sissehingamisega koos „rahulik“, välja hingates ütle „lõdvestunud“. Korda jällegi 5 korda. Lõpetuseks tee paar sügavat hingetõmmet ja ava silmad.

*** *** ***

Õpi loomulikult, s.t. sügavalt kõhuga hingama

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Küsimused eneseanalüüsiks
Järgmine
Lõõgastav meditatsioon

Vastused puuduvad

Email again: