Hingamisega saledaks

Et kaalust alla võtta, on vaja õigesti toituda ja piisavalt liikuda. See on ammu tuntud tõde. Kuid Patricia Grant toob oma raamatus „Hingamine hävitab liigsed kilod“ veel ühe vajaliku sammu saledaks saamise ja saledana püsimise teel ja selleks on hingamine. Kas nii igapäevane asi kui hingamine aitab tõesti liigsed kilod hävitada?

Hapnik muudab nn oksüdeerumisprotsessi abil toidu ja vedeliku energiaks. Just sellest, kas su kehas jätkub piisavalt kütust ehk hapnikku sõltub, kas rakud toodavad energiat või moodustavad rasvalademeid. Kui hingad pinnapealselt, ei saa su rakud piisavalt hapnikku ning on sunnitud üle minema rasvade kogumise programmile, kuid sügav ja ühtlane hingamine muudab su keharakud rasvalademetest põletusahjudeks. Aita õige hingamisega oma keha „hapnikuleegil“ eredalt põleda ja su seedeprotsess töötab tõhusalt ning ainevahetus on kiire!

Kui keha ei saa piisavalt hapnikku, jäävad rakud ilma vitamiinidest, mineraalidest ja aminohapetest. Sa tunned pidevalt nälga ehkki toiduportjonid aina kasvavad. Probleem pole väheses toidukoguses, vaid vajalikest toitainetest ilmajäänud rakud kannatavad ja nõuavad lisatoitu.

Iga päev asendatakse kehas peaaegu 700 miljardit rakku uutega. Vanad rakud on toksilised ja need peab organismist eemaldama. Kui keha ei saa piisavalt hapnikku, võivad surnud rakud ja muud ainevahetuse jäägid kehast eraldumisega viivitada, nõudes tohutut energiakulu. See on sama energia, mida saaks kasutada toidu ümbertöötamiseks ja liigsest kehakaalust vabanemiseks.

Rahulik ja sügav hingamine on lihtsaim viis olla endaga ja oma kehaga kontaktis. Nii on võimalik aru saada, kas su keha vajab nälja peletamiseks tõepoolest süüa või on su nälg hoopis emotsionaalne – keha ja hing vajavad tähelepanu, tunnustust või puudutust.

Sügav hingamine saadab ajju signaale kehasse paisatud endorfiinidest. Endorfiinid kujutavad endast loodulikku narkootikumi, mis kutsuvad esile heaolutunde. Kui tunned end hästi, pole mingit vajadust sirutada kätt kartulikrõpsude või koogitüki järele.

*** *** *** 

Õpi korralikult hingama! Sügav ja ühtlane kõhuga hingamine aitab olla terve ja elu nautida. Loe lisaks:

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Lahke pilguga
Järgmine
3 küsimust partnerlussuhte hindamiseks

Vastused puuduvad

Email again: