4 lauset endale armastuse jagamiseks

Meie elu on väga kiire, tegeleme korraga mitme asjaga, et kõik päevaplaanis kirjas olev tehtud saaks. Kuid samal ajal tunneme ärevust ja pinget ning jätame iseenda ja oma südame tähelepanuta.

Siin on üks lihtne budistlik harjutus, mis aitab iseendaga ja oma südamega ühenduse saada ja endale armastust jagada.

Seda harjutust tehes on oluline, et sa mõtled neid lauseid tõsiselt ning hoiad samal ajal tähelepanu südame piirkonnas. Siis ei muutu see vaid intellektuaalseks kordamiseks.

  1. Istu sirge seljaga või lama. Sulge silmad. Teadvusta oma keha ja tunne, kuidas hingad rahulikult ja loomulikult sisse ja välja. Hoia tähelepanu mõni aeg hingamise juures.
  2. Too nüüd tähelepanu südame piirkonnale. Märka aistinguid rinnas ja südame ümber. Kuidas see paik su kehas tundub: avatud või suletud, kerge või raske? Lase tähelepanul puhata südame piirkonnas ning luba esile tõusta kõigil tunnetel, aistingutel, kujutluspiltidel või sõnadel. Uuri õrnalt, ilma end tagant sundimata, üritamata iga hinna eest midagi tunda. Kui sa ei tunne midagi erilist, ära muretse. Praegu lihtsalt on nii, nagu on.
  3. Jättes tähelepanu südame piirkonda, ütle endale:
  • Mingu mul kõik hästi.
  • Olgu ma õnnelik.
  • Olgu ma vaba kannatusest.
  • Tehku ma edusamme.

Ütle üks lause ja pea seejärel pausi. Ära kiirusta! Tunneta lauset öeldes aistinguid südame juures ja pane tähele, kas öeldule kõlab südames vastukaja. Võib-olla tunned soojust või kergust või hoopis raskustunnet või hirmu. Luba kõigel olla. Isegi, kui sa hetkel midagi ei tunne, hakkab neid lauseid korrates su süda vähehaaval avanema ja armastus kasvama.

Praktika on pärit budistliku õpetaja Maitreyabandhu raamatust „Elu täie tähelepanuga“. Selles raamatus on toredad ja lihtsad harjutused, mis on mõeldud igapäevases elus teadlikkuse kasvatamiseks. Kui oled endaga heas ühenduses, saad „elu kaotsiläinud hetki taasavastada“.

*** *** ***

Armastus enda ja teiste vastu asub südames. Kui soovid oma südamega tõeliselt koostööd teha, tule õpituppa "Avatud südamega"!

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
2 lihtsat hingamisharjutust ärevusega toimetulemiseks
Järgmine
Õige hingamine tasub end ära!

2 vastust

Email again:
ANNE KANNU 13. märts 2016
Tänan!
Berit Kütt 7. september 2016
Tänan