Nõustamise abil unistuste eluni

Suur osa inimestest ei võta endale üldse aega, et peeglisse vaadata ja küsida: „Mida ma tegelikult tahan? Mis teeb mind õnnelikuks? Mis annab mulle hingerahu? Mis takistab mul end hästi tundmast?“ Igapäevane elu on muutunud liialt rutiinseks või veel hullem – tekitab lausa vastumeelsust ja võtab viimasegi jõu. Samas on hinges mingi ebamäärane igatsus... Sellises olukorras oleks ju mõistlik midagi ette võtta? Aga kuidas sa võtad midagi ette, kui ei saa isegi aru, kust king täpselt pigistab?! Siin saab aidata nõustamine.

Nõustamine on abiandmise viis, kus keskendutakse sellele, mida klient tahab oma elus saavutada, mida saab ta ise teha selleks, et jõuda sinna, kus ta olla tahab. Kui psühhoteraapias minnakse tihti tagasi minevikku ja uuritakse seda, kust probleem on alguse saanud, siis nõustamisel keskendutakse eelkõige tänasele päevale ja tulevikule – vaadeldakse unistusi ja eesmärke, mille poole klient tahab liikuda ja uuritakse sel teel olevaid takistusi.  

„Mida sa tahad oma elus muuta?“ on nõustamisseansi põhiküsimus. Alles seejärel saab hakata uurima takistusi, mida klient ise enda ette seab, ja leida endas üles ressursid, mis aitaksid unistusi teostada. Turvalises keskkonnas ning terapeudi küsimuste ja tähelepanekute abil püstitab klient endale konkreetsed ja mõõdetavad eesmärgid ja koostab tegevusplaani. Nii tuleb ka jõud ja vägi, et liikuda oma unistuste elu poole.

Mida Sina oma elult tahad? Julged Sa unistada? Oled oma unistuste nimel valmis astuma esimese sammu? Registreeri end nõustamisseansile! Tasu kohta saad infot sellelt lehelt.

Teraapiast, tööst enda mõtete, emotsioonide ja unistustega saad lugeda mu blogist.

Parimat soovides
Kadi Kütt