Elad sa oma unistuste elu?

Suur osa inimestest ei võta endale üldse aega, et peeglisse vaadata ja küsida: „Mida ma tegelikult tahan? Mis teeb mind õnnelikuks? Mis annab mulle hingerahu?“ Igapäevane elu on muutunud liialt rutiinseks või veel hullem – tekitab lausa vastumeelsust ja võtab viimasegi jõu. Samas on hinges mingi ebamäärane igatsus... Sellises olukorras oleks ju mõistlik midagi ette võtta? Aga kuidas sa võtad midagi ette, kui ei saa isegi aru, kust king täpselt pigistab?! Siin saab aidata nõustamine.

Nõustamine on abiandmise viis, kus keskendutakse sellele, mida klient tahab oma elus saavutada, mida saab ta ise teha selleks, et jõuda sinna, kus ta olla tahab. Kui psühhoteraapias minnakse tihti tagasi minevikku ja uuritakse seda, kust probleem on alguse saanud, siis nõustamisel keskendutakse eelkõige tulevikule – vaadeldakse unistusi ja eesmärke, mille poole klient tahab liikuda. (See erinevus pole loomulikult absoluutne, sest ka psühhoteraapias tegeldakse kliendi tuleviku ja eesmärkidega ning ka nõustamisel tegeldakse kliendi negatiivsete mõtte- ja tundemustritega, mis on minevikust pärit.)

„Mida sa tahad oma elus muuta?“ on nõustamisseansi põhiküsimus. Alles seejärel saab hakata uurima takistusi, mida klient ise enda ette seab, ja leida endas üles ressursid, mis aitaksid unistusi teostada. Turvalises keskkonnas ning terapeudi küsimuste ja tähelepanekute abil püstitab klient endale konkreetsed ja mõõdetavad eesmärgid, sõnastab toetavad enesesisendused ja koostab tegevusplaani. Nii tuleb ka jõud ja vägi, et liikuda oma unistuste elu poole.

Nõustamise seanss kestab kuni 1,5 tundi ja maksab 80 eurot.

Mida Sina oma elult tahad? Julged Sa unistada? Oled oma unistuste nimel valmis astuma esimese sammu? Registreeri end nõustamisseansile!

Parimat soovdes

Kadi Kütt