20. dets 2015 4 lauset endale armastuse jagamiseks Kadi Kütt

Meie elu on väga kiire, tegeleme korraga mitme asjaga, et kõik päevaplaanis kirjas olev tehtud saaks. Kuid samal ajal tunneme ärevust ja pinget ning jätame iseenda ja oma südame tähelepanuta.Siin on üks lihtne budistlik harjutus, mis aitab iseendaga ja oma südamega ühenduse saada ja endale armastust jagada.

Seda harjutust tehes on oluline, et sa mõtled neid lauseid tõsiselt ning hoiad samal ajal tähelepanu südame piirkonnas. Siis ei muutu see vaid intellektuaalseks kordamiseks.

  1. Istu sirge seljaga või lama. Sulge silmad. Teadvusta oma keha ja tunne, kuidas hingad rahulikult ja loomulikult sisse ja välja. Hoia tähelepanu mõni aeg hingamise juures.
  2. Too nüüd tähelepanu südame piirkonnale. Märka aistinguid rinnas ja südame ümber. Kuidas see paik su kehas tundub: avatud või suletud, kerge või raske? Lase tähelepanul puhata südame piirkonnas ning luba esile tõusta kõigil tunnetel, aistingutel, kujutluspiltidel või sõnadel. Uuri õrnalt, ilma end tagant sundimata, üritamata iga hinna eest midagi tunda. Kui sa ei tunne midagi erilist, ära muretse. Praegu lihtsalt on nii, nagu on.
  3. Jättes tähelepanu südame piirkonda, ütle endale:
  • Mingu mul kõik hästi.
  • Olgu ma õnnelik.
  • Olgu ma vaba kannatusest.
  • Tehku ma edusamme.

Ütle üks lause ja pea seejärel pausi. Ära kiirusta! Tunneta lauset öeldes aistinguid südame juures ja pane tähele, kas öeldule kõlab südames vastukaja. Võib-olla tunned soojust või kergust või hoopis raskustunnet või hirmu. Luba kõigel olla. Isegi, kui sa hetkel midagi ei tunne, hakkab neid lauseid korrates su süda vähehaaval avanema ja armastus kasvama.


Praktika on pärit budistliku õpetaja Maitreyabandhu raamatust „Elu täie tähelepanuga“. Selles raamatus on toredad ja lihtsad harjutused, mis on mõeldud igapäevases elus teadlikkuse kasvatamiseks. Kui oled endaga heas ühenduses, saad „elu kaotsiläinud hetki taasavastada“.


*** *** ***

Iseennast aitavad väärtustada Salasõna juhendatud meelerännakud albumilt "Armastusega iseendale". Kuula katkendeid ja osta meelerännakud e-poest!


Armastus enda ja teiste vastu asub südames. Kui soovid oma südamega tõeliselt koostööd teha, tule õpituppa "Avatud südamega"!


Täida lehe vasakus servas olev vorm ja liitu Uudiskirjaga, et olla kursis toimuvate ürituste, lugemist väärt raamatute ja huvitavate artiklitega!

Kommentaarid: 2

ANNE KANNU
13. märts

Tänan!

Berit Kütt
07. sept

Tänan

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri