Õpituba: Vanematega igavesti seotud

„Kes on oma ema ja isaga rahu leidnud, võib julgelt elule vastu seista – ükskõik, kui raskes olukorras see inimene end leiab, selle läbimiseks vajalik jõud on tal olemas,“ kirjutab eesti päritolu pereterapeut Tiiu Bolzmann.
Tule õpituppa „Vanematega igavesti seotud“ – saad juurde selgust, hingerahu ja tugevust. Sul on lihtsam oma vanemaid mõista, aga ka oma lapsi suuremas mõistmises kasvatada. Registreeri end õpituppa siinHetkel ei ole uue õpitoa toimumise aeg veel paigas.

Side vanematega on üks tähtsamaid sidemeid, mis mõjutab meid läbi kogu elu, ka siis, kui vanemad on siit ilmast juba lahkunud. See on hingetasandil loodud ühendus, mis kestab igavesti. Neid sidemeid ei ole võimalik ignoreerida ega läbi lõigata. Ükskõik, milline katse seda teha on määratud luhtumisele ning raiskab elujõudu ja muudab õnnetuks. Kui poleks olnud vanemaid ja nendevahelist suhet, kasvõi põgusatki, poleks meid täna olemas. Oled sa sellele mõelnud? Aga kuidas ometi tunda armastust, kui oled lapsepõlves kogenud segadust, valu või suisa vägivalda? Või oled vanematest varakult ilma jäänud? Näen teraapias üksjagu solvumist ja vanemate süüdistamist ning valmisolekut neile lõplikult selg pöörata, aga sama palju näen suurt igatsust ja vajadust avatud suhtlemise ja läheduse järele.

Kui tunnistad oma valu, püüad mõista oma vanemaid ning aktsepteerid olnut, on sul lihtne andestada ja minevik selja taha jätta. Alles siis saad päriselt täiskasvanuks, saad sisemiselt vabaks ning avastad enda tugevuse, mis aitab sul eluga rahus edasi minna ja iseendale uued võimalused anda.

Õpitoas arutleme:

  • mida tähendab hingeside vanematega
  • kus on tänaste probleemide põhjused 
  • kuidas ära tunda, et suhe vanematega vajaks tervendamist 
  • miks andestamine ei ole rohi, mis alati aitab
  • kuidas suhet vanematega parandada või taastada
  • kuidas head suhted vanematega (lastega) meie isiklikku heaolu mõjutavad 

Lisaks:

  • Toon õpitoas näiteid holistilises regressiooniteraapias kasutatavatest võtetest, mis aitavad vanemaid, nii elus kui siit ilmast juba lahkunuid, mõista ja neile andestada, aga ka tänastel lapsevanematel oma lapsi suuremas mõistmises kasvatada.
  • Teeme läbi lihtsad juhendatud meditatsioonid.
Tea, et me käsitleme õpitoa teemasid lugupidamise ja leebusega. Sa ei pea oma lugu grupiga jagama, kui sa seda ei taha. Sel juhul tule lihtsalt kuulama ja kaasa mõtlema.

Saada mulle e-kiri kadi@joogateraapia.ee või täida registreerimisvorm kodulehel.

Koolitaja kohta saad lugeda siit.

*** *** ***

Suhetest vanematega räägivad ka need artiklid:

*** *** ***

Marge (november 2017)

Aitäh tänaõhtuse õpitoa eest! See on nii tõsine teema. Vahepeal tundsin, et mingi lause tungib kuskile sügavale mu sisse. Aga siis jälle rahustasid sa oma jutuga mu maha. Eks ma pean kõige selle üle tõsiselt järele mõtlema. On hea teada, et ainult minul pole minevikus halvasti läinud ja see annab julgust. 

Merli (märts 2017)
Kadi, olen väga tänulik sulle eilse õpitoa eest! Olin üsna kindel, et olen oma lapsepõlvevalud seljataha jätnud. Eile taipasin, et mul on veel pikk tee käia. Aga praegu tunnen jõudu ja isegi kummalist rahu. Aitäh! Rühin aga edasi :-)

Kadri (sept. 2015)
Hoolimata sellest, et olen aastaid tegelenud enda hingemaailma tervendamisega, on ikka teemasid, mis kerkivad üles. Just viimasel aastal olen teadvustanud, kui väga mõjutavad inimese elu tema suhted vanematega. Kuidas me oleme niivõrd seotud üksteisega, et ükskõik, kui palju viha, solvumusi ja valu seal vahel ka ei ole, seda sidet ei saa katki lõigata. Ja kui keeruline ning raske see teema on! Olen ise vanemate teemaga tegelemist nüüd aasta aega edasi lükanud (enda jaoks justkui väga mõjuvatel põhjustel) ning loengus saabus selge teadmine, et enam edasi lükata ei saa. Aeg on küps.
Kadi annab väga selge ülevaate sellest, kuidas suhted vanematega mõjutavad meie igapäevast elu ja mida saame ise teha, et tuua tervenemist nendesse suhetesse. Läbi teadvustamise tekib meil valik. Loengus oli mul võimalus teadvustada kohti, kuhu mina olen kinni jäänud ning võtsin sealt kaasa mitmeid mõtteid, millega nüüd edasi lähen.
Kadi ise on väga hea rääkija. Julgeb jagada enda kogemusi nii lapsena kui lapsevanemana, toob kõnetavaid näiteid teraapiast ning oskab kaasata auditooriumi aruteludesse. Kõige rohkem hindan ma Kadis tema empaatilisust. Mõistmine on see, mille pinnalt saab igasugune tervenemine alguse. Ja seda Kadi pakub. Südamega.

Airi (mai 2015)

Suured tänud väga mõtlemapaneva loengu eest teemal "Igavesti vanematega seotud"! Kogu loeng oli väga nauditav nii sisult kui ka ülesehituselt ja mitmed näited ja kommentaarid kuulajatelt ainult täiendasid seda. Loengul kuuldu pani end rohkem märkama nii lapse rollis kui ka lapsevanema rollis ning andis vihjeid oma elu paremaks korraldamiseks. Eilsele loengule tulin üldinimlikust huvist teema vastu. See teema puudutab ju igaüht mingil moel, selleks ei pea olema mattunud suurde suhete probleemipuntra alla et seda kuulama tulla. Kõikides suhetes tuleb ette arusaamatusi ja nende lahendamisel on hea kui osapooled ei jää lapselikult solvujate rolli, vaid oskavad täiskasvanulikult märgata mõlemat osapoolt. Loengu lõpetas harjutus mis andis kergema hingamise ja seega kergema olemise. Teema ei olnud küll kõige kergemate killast, aga peale loengut ei tundnud ma väsimust ega tüdimust.
Veel kord suured tänud ja palju edu Teie tänuväärses töös!
Eelmine
Õpituba: Rahulik ja vaba
Järgmine
Õpituba: Avatud südamega

Vastused puuduvad

Email again: