Õpituba: Hingamisega terveks ja stressivabaks

Hingamine on midagi nii tavalist, nii iseenesest mõistetavat. Võiks arvata, et see on kõige lihtsam asi maailmas. Oleme sündides hingamise selgeks saanud. Hingamist juhib kesknärvisüsteem, mida me tahtega ei juhi, mis toimub iseenesest. Kõik see peaks ju tähendama, et me ei pea hingamiseks üldse pingutama? Kõik peaks iseenesest toimima? Paraku pole see nii.
Paljude inimeste puhul on kiire ja pinnapealne hingamisviis muutunud igapäevaseks. Kõri ja nägu on pinges, selg küürus ja õlad üleval. Nii keha kui meel on pidevalt stressis.
Vale hingamine toob kaasa ärevuse, peavalu, keskendumis-raskused ja pideva väsimuse. Arsti juures targemaks ei saa, sest vereproovid on korras ja organismis mingeid häirivaid muutusi ei leita. Kõige kiirem viis energia ja elujõu taastamiseks on õige hingamine. See on lihtsaim ja tasuta kättesaadav vahend oma keha ja meele tervendamiseks!

Koolitusel:

  • räägime, milline on õige ja milline vale hingamine,
  • arutame, miks harjutame endale elu jooksul külge väärad hingamisharjumused,
  • arutame, kuidas mõjutab vale hingamine meie füüsilist ja vaimset tervist,
  • teeme läbi praktilised harjutused, mis aitavad oma hingamist analüüsida ja õigele kursile juhtida,
  • loome ühenduse oma loomuliku ja vaba hingamisega, et saaksime öelda: „Sisse hingates ma naeratan. Välja hingates ma lõdvestan. Oivaline hetk...“
Õige hingamine on kui pilli häälestamine – me häälestame oma keha hingamisega parema tervise ja suurema rahulolu lainele.

Koolitus on gruppidele. Teema sobib 
hästi organisatsiooni tervisepäeva või -nädala sisustamiseks. Kestus on 1,5-2 tundi. Hind on kokkuleppel.
Järgmine
Õpituba: Rahulik ja vaba

Vastused puuduvad

Email again: