Õpituba: Ärevusest vabaks!

Kui oled üks neist, kes on ärevusega tõeliselt hädas, siis tea, et ärevus on tulnud sulle õpetama midagi väga olulist sinu enda kohta: millised su vajadused on rahuldamata, mil moel on minevik sind kahjustanud ning kuidas su enda mõtted ja tunded mõjutavad su meeleolu ja seisundit. Ärevus ei ole haigus, millega pead lihtsalt leppima, sul on võimalik valida teine, tervenemise tee. Oled valmis? 

Tule ..............kl 18.00 õpituppa "Ärevusest vabaks!" Saad julgust oma ärevusele otsa vaadata ning teadmisi ja praktilisi võtteid, kuidas selle probleemiga toime tulla. Õpituba toimub Tallinnas Pärnu mnt 41 A (lähem info allpool). Õpituba kestab 3 tundi. Pane end kirja 
Ärevus võib endast märku anda õige mitmel moel: valud rindkeres, pearinglus, südamepekslemine, hingamisraskused, iiveldus, kõhuvaevused või tasakaaluhäired. Mõnd inimest saadab iga päev vaikne-näriv ärevus, teist haarab aeg-ajalt intensiivne ja kõike hõlmav paanikahoog. Ka hirmu esile kutsuvad tegurid on erinevad – üks kardab üle kõige suhtlemist, teine autosõitu, kolmas on justkui halvatud, kui peab suurema hulga inimeste ees arvamust avaldama. Igal juhul segab ärevus igapäevast elu: töötamist, suhtlemist, keskendumist, loomist ja nautimist.
Kui ärevusseisund kestab pikka aega (aastaid või lausa aastakümneid), käriseb füüsiline tervis – tekivad kroonilised lihaspinged ja unehäired ning nõrgeneb immuunsüsteem. Füüsiliste vaevuste kõrval kannatab ka enesehinnang, kaob elujõud ja võib välja kujuneda depressioon. Lõpuks tekib surnud ring, millest on omapäi välja pääseda üpris keeruline.

Enamasti ei osata nimetada ühtegi põhjust, mis võiks sellise tugeva reaktsiooni esile kutsuda. Ärevus „lihtsalt tekib“. Ja kui miski lihtsalt tekib ilma, et teadvustaksime põhjust, on probleemi lahendamiseks väga keeruline midagi ette võtta. Suur osa ärevushäire käes kannatajaid ongi õppinud selle probleemiga lihtsalt elama ja matnud lootuse tervenemisele. Või süüakse antidepressante, kuid ka see ei ole pikas perspektiivis hea lahendus. 

Aga lahendus on olemas! Ärevus ei ole midagi, millega sul tuleb lihtsalt kohaneda. Sa ei pea leppima sellega, et võtad elu lõpuni ravimeid. 

Õpituba aitab ka neid, kes soovivad paremini mõista ärevushäire käes kannatavat lähedast.

Tule õpituppa kaasa mõtlema ja arutlema! Registreerimiseks saada mulle e-kiri kadi@joogateraapia.ee või täida kodulehel olev registreerimisvorm.

Õpitoas:

  • räägime ärevuse pinnapealsetest ja sügavamatest põhjustest
  • uurime ärevuse tekkemehhanismi
  • õpetan ärevuse "esmaabi" ehk füüsilisi harjutusi ja lihtsat hingamisharjutust, mis parandavad enesetunnet lühikese ajaga 
  • teeme läbi lihtsa juhendatud meditatsiooni, mis aitab kehal lõdvestuda ja meelel rahuneda
  • tutvustan ärevuse tervendamise võimalusi holistilises regressiooniteraapias

Koht

Õpituba "Ärevusest vabaks!" toimub ............. kl 18.00-21.00 Tallinnas Pärnu mnt 41A (endise kino „Kosmos“ lähedal) III korrusel. Vali keskmine sissepääs. Vaata asukohta kaardil.

Ühistransport

Kohe maja kõrval on paljude ühistranspordiliinide peatus „Kosmos“. Seega on trammi või bussiga tagatud kiire ja mugav juurdepääs kõikidest linnajagudest.

Parkimine

Maja ees kivimüüri ääres on südalinna parkimistsoon, kino „Kosmos“ kõrval/taga on parkimistsoon YT14. Hind on mõlemal sama: 2,4 eurot/30 min. "Kosmose" kõrval on tsoon X6, kus 30 min. maksab 1,5 eurot.

Tasu

Õpitoa tasu on 45 eurotKoha õpitoas tagab tagastamatu registreerimistasu 15 eurot, mis tuleb üle kanda hiljemalt ...........: Kadi Kütt OÜ, a/a EE732200221055771118 Swedbank. Selgituseks kirjuta „õpituba ............". Ülejäänud 30 eurot ehk osalemistasu saad maksta sularahas kohapeal, aga loomulikult võid sellegi üle kanda. NB! Kohapeal kaardiga maksta pole võimalik.

Kui soovid firmale arvet, anna mulle teada.

Koolitaja on holistiline terapeut ja nõustaja Kadi Kütt (lähemalt loe siit).

*** *** ***

Ärevusest räägin saatekülalisena ka nendes saadetes: 

  • "Peresaade“ Vikerraadios (saatejuht Katrin Saali Saul)
  • "Eesti Naise" podcast "Vaimse tervise heaks" (saatejuht Rita Rätsepp) 

Ärevusest ja sellest tervenemise viisidest räägib mu raamat "Ärevuse vari. Teekond hingehaavade vabanemise ja enese väärtustamiseni". Raamatu andis aprillis 2019 välja kirjastus Pilgrim.

*** *** ***

Grete (jaan. 2022) (nimi muudetud)

Minu siirad tänusõnad eilse väga sisuka ja kasuliku töötoa eest! Ma ei ole ammu osalenud koolitusel, kus leian nii palju äratundmist ja nõustumist.

Marika (jaanuar 2020)

Kõige rohkem olen tänulik saadud info eest. Mõtlesin, et hakkan hulluks minema :-). Miks ma muidu end nii hullusti tunnen...Nüüd tean, et vähemalt osa minu ärevusest on normaalne ja ülejäänud osaga saan midagi ette võtta :-). Aitäh ja kohtume kindlasti varsti teraapias.  

Anneli (november 2018)

Suur tänu sulle. Ärevusest vabaks õpituba oli kindlasti minu jaoks vajalik. Midagi oli olulist, mis mind kõnetas. Midagi oli meelde tuletavat. Midagi oli uut. Eriti rääkisid nn kihid/stressid, mida oleme oma kehadesse varunud ja mis nüüd tahavad vabaks saamist saada. :) Keha annab mulle aina märku sellest. Aitäh. Suur tänu sulle selle töö eest, mida sa teed.

Janika (november 2018)

Suur tänu väga huvitava õpitoa eest! Tunnistan rõõmuga, et ärevuse all ma ei kannata (vähemalt endale tundub nii), kuid teema pakub huvi ja Teie loeng oli ikkagi väga huvitav ning sain palju huvitavaid mõtteid ja suundi teemade puhul, millega minul tuleb tegeleda.

Eveli  (september 2018)

Olen väga tänulik kogemuse eest mille sain täna Sinu koolitusel. Tänase koolituse teema puudutas mind väga sügavalt ja lõi minu suure segaduse nii sassi, et sellest hakkas koitma väike selguse kiireke :-). Oi kui palju on veel endas avastada.

Siisike (september 2018)

Aitäh selle suurepärase õhtu eest! See õhtu oleks võinud pikem olla. Sattusin koolitusele rohkem huvi pärast, kuna on patsiente, kellel lisaks muule on kõrge ärevus ja paanikad, on kolleege ... Aga õhtu edenedes hakkasin mõtlema, et huvitav, mis minu sees peidus on :)

Marit (mai 2018)

Sain palju sellist infot, mida varem pole kuskilt saanud. Mulle meeldisid väga konkreetsed näited. Tundsin end mitmel korral ära. Nüüd on natuke rahulikum olla, kuna tean, et ma pole ainuke, kes end nii kummaliselt tunneb. (Vahel olen mõelnud, et hakkan vist hulluks minema.) Olen nüüd palju rahulikum ja tean, mida pean tegema edasi. 

Heleri (november 2017)

Kadi, aitäh sulle tänase koolituse eest! Nagu sa ütlesid, on siiani see informatsioon olnud väga puudulik. Ma olin üks suur kõrv:) Tundsin ennast ära ja sain palju mõtlemisainet. Soovin sulle jõudu!  

Katrin (november 2017)

Tänan väga informatiivse ja samas rahustava loengu eest:)

Kaie  (november 2017)
Tänud veel kord eilse loengu eest. Olen puudutatud ja inspireeritud :). Aitäh!!

*** *** ***

Loe ka neid artikleid:

Eelmine
koolitus koolinoortele: Kuidas endaga rahul olla ja end hästi tunda

1 vastus

Email again:
Ruth Riivald 1. märts 2019
olen väga hädas, magada ei saam öösiti närvivalud aga elan kaugel ja tulla ei saa.kas kuidagi telefonitsi ei saa mind aidata? võin alati helistada.