Õpituba: Ärevusest vabaks!

Ärevuse teema puudutab kõiki, kes teavad, mida tähendab hirm, pabistamine, muretsemine, ahistus- ja rahutustunne, kui õiget, "käega katsutavat" põhjust polegi. Igapäevane ärevus on nagu epideemia, mis vallutab aasta-aastalt aina rohkem ja aina nooremaid inimesi, kuid millest vabanemiseks ei oska arstid ikka veel midagi töötavat soovitada.  
Tule ..... 2021 kl 18.00 õpituppa "Ärevusest vabaks" Saad julgust oma ärevusele otsa vaadata ning teadmisi ja praktilisi võtteid, kuidas selle probleemiga toime tulla. Õpituba toimub Tallinnas Holistika Instituudis. Pane end õpituppa kirja 
Ärevus võib endast märku anda õige mitmel moel: valud rindkeres, pearinglus, südamepekslemine, hingamisraskused, iiveldus, kõhuvaevused, käte värisemine ja tasakaaluhäired. Mõnd inimest saadab vaikne-näriv ärevus pidevalt, iga päev, teist haarab see intensiivse hoona aeg-ajalt. Ka hirmu esilekutsuvad tegurid on erinevad – üks kardab üle kõige suhtlemist, teine autosõitu, kolmandat haarab paanika iga kord, kui ta peab inimeste ees suu lahti tegema. Igal juhul segab ärevus igapäevast elu: töötamist, suhtlemist, keskendumist, loomist ja nautimist.
Kui ärevusseisund kestab pikka aega (aastaid või lausa aastakümneid), hakkab füüsiline ja vaimne tervis kärisema – tekivad kroonilised lihaspinged ja unehäired ning nõrgeneb immuunsüsteem, kannatab enesehinnang, kaob elujõud ja võib välja kujuneda depressioon. Lõpuks tekib surnud ring, millest inimesel omapäi välja pääseda on ääretult keeruline.

Enamasti ei oska inimesed, keda ärevus on vallanud, nimetada ühtegi põhjust, mis võiks sellise tugeva reaktsiooni esile kutsuda. Ärevus „lihtsalt tekib“. Ja kui miski lihtsalt tekib ilma, et teadvustame põhjust, on väga keeruline midagi ette võtta. Suur osa ärevushäire käes kannatajaid ongi õppinud selle probleemiga lihtsalt elama ja matnud lootuse tervenemisele. Või süüakse antidepressante, kuid ka see ei ole pikas perspektiivis hea lahendus. 

Aga lahendus on olemas! Ärevus ei ole midagi, millega sul tuleb lihtsalt kohaneda. Sa ei pea leppima sellega, et võtad elu lõpuni antidepressante. Õpituba aitab ka neid, kes soovivad paremini mõista ärevushäire käes kannatavat lähedast.

Tule õpituppa kaasa mõtlema ja arutlema! Registreerimiseks saada mulle e-kiri kadi@joogateraapia.ee või täida kodulehel olev registreerimisvorm.  

Õpitoas:

  • räägime ärevuse pinnapealsetest ja sügavamatest põhjustest
  • uurime ärevuse tekkemehhanismi
  • õpetan ärevuse "esmaabi" ehk füüsilisi harjutusi ja lihtsat hingamisharjutust, mis parandavad enesetunnet lühikese ajaga 
  • teeme läbi lihtsa juhendatud meditatsiooni, mis aitab kehal lõdvestuda ja meelel rahuneda
  • tutvustan ärevuse tervendamise võimalusi holistilises regressiooniteraapias

Koht ja tasu

Õpituba "Ärevusest vabaks!" toimub ...... 2021.a. 18.00-21.00 Tallinnas Holistika Instituudis Endla 15 IV korrusel. Ühistranspordi ja parkimise info on instituudi kodulehel.

Õpitoa tasu on 40 eurotKoha õpitoas tagab tagastamatu registreerimistasu 10 eurot, mis tuleb üle kanda hiljemalt ..........: Kadi Kütt OÜ, a/a EE732200221055771118 Swedbank. Selgituseks kirjuta „õpituba ............" Ülejäänud 30 eurot ehk osalemistasu saad maksta sularahas kohapeal, aga loomulikult võid sellegi üle kanda. NB! Kohapeal kaardiga maksta pole võimalik.

Kui soovid firmale arvet, anna mulle teada.

Koolitaja on holistilise regressiooni terapeut ja nõustaja Kadi Kütt. Minu kohta saad lugeda siit

Kuula ka Vikerraadio „Peresaadet“, kus saatejuht Katrin Saali Sauliga rääkisime samuti ärevusest.

Ärevusest ja sellest tervenemise viisidest räägib mu raamat "Ärevuse vari. Teekond hingehaavade vabanemise ja enese väärtustamiseni". Raamatu andis aprillis 2019 välja kirjastus Pilgrim.

*** *** ***

Marika (jaanuar 2020)

Kõige rohkem olen tänulik saadud info eest. Mõtlesin, et hakkan hulluks minema :-). Miks ma muidu end nii hullusti tunnen...Nüüd tean, et vähemalt osa minu ärevusest on normaalne ja ülejäänud osaga saan midagi ette võtta :-). Aitäh ja kohtume kindlasti varsti teraapias.  

Anneli (november 2018)

Suur tänu sulle. Ärevusest vabaks õpituba oli kindlasti minu jaoks vajalik. Midagi oli olulist, mis mind kõnetas. Midagi oli meelde tuletavat. Midagi oli uut. Eriti rääkisid nn kihid/stressid, mida oleme oma kehadesse varunud ja mis nüüd tahavad vabaks saamist saada. :) Keha annab mulle aina märku sellest. Aitäh. Suur tänu sulle selle töö eest, mida sa teed.

Janika (november 2018)

Suur tänu väga huvitava õpitoa eest! Tunnistan rõõmuga, et ärevuse all ma ei kannata (vähemalt endale tundub nii), kuid teema pakub huvi ja Teie loeng oli ikkagi väga huvitav ning sain palju huvitavaid mõtteid ja suundi teemade puhul, millega minul tuleb tegeleda.

Eveli  (september 2018)

Olen väga tänulik kogemuse eest mille sain täna Sinu koolitusel. Tänase koolituse teema puudutas mind väga sügavalt ja lõi minu suure segaduse nii sassi, et sellest hakkas koitma väike selguse kiireke :-). Oi kui palju on veel endas avastada.

Siisike (september 2018)

Aitäh selle suurepärase õhtu eest! See õhtu oleks võinud pikem olla. Sattusin koolitusele rohkem huvi pärast, kuna on patsiente, kellel lisaks muule on kõrge ärevus ja paanikad, on kolleege ... Aga õhtu edenedes hakkasin mõtlema, et huvitav, mis minu sees peidus on :)

Marit (mai 2018)

Sain palju sellist infot, mida varem pole kuskilt saanud. Mulle meeldisid väga konkreetsed näited. Tundsin end mitmel korral ära. Nüüd on natuke rahulikum olla, kuna tean, et ma pole ainuke, kes end nii kummaliselt tunneb. (Vahel olen mõelnud, et hakkan vist hulluks minema.) Olen nüüd palju rahulikum ja tean, mida pean tegema edasi. 

Heleri (november 2017)

Kadi, aitäh sulle tänase koolituse eest! Nagu sa ütlesid, on siiani see informatsioon olnud väga puudulik. Ma olin üks suur kõrv:) Tundsin ennast ära ja sain palju mõtlemisainet. Soovin sulle jõudu!  

Katrin (november 2017)

Tänan väga informatiivse ja samas rahustava loengu eest:)

Kaie  (november 2017)
Tänud veel kord eilse loengu eest. Olen puudutatud ja inspireeritud :). Aitäh!!

*** *** ***

Loe ka neid artikleid:

Eelmine
Õpituba: Vanematega igavesti seotud
Järgmine
ÕPITUBA: Eneseusk ja enese väärtustamine

1 vastus

Email again:
Ruth Riivald 1. märts 2019
olen väga hädas, magada ei saam öösiti närvivalud aga elan kaugel ja tulla ei saa.kas kuidagi telefonitsi ei saa mind aidata? võin alati helistada.