Terviklik on ilus

Mina usun, et meie eesmärk siin elus on olla õnnelik – veeta igat päeva nii, et keha oleks terve ja toimiks tõrgeteta, et vaim oleks selge ja hing rahul. Ei piisa ju vaid sellest, kui otsime leevendust oma füüsilistele hädadele. Meie vaim vajab arusaamist ja eesmärki, mis annaks elus edasiliikumisele selge sihi; hing igatseb õnnestavaid kogemusi ja pühasid hetki.

Läänelik mõtteviis tegeleb ainult sellega, mida saab tõestada ja käega katsuda. Inimese juures tähendab see keskendumist eeskätt kehale. Meelele pööratakse sageli tähelepanu alles siis, kui depressioon on päris maha murdnud. Peame oma füüsilist keha ainsaks olemasolevaks kehaks, sest füüsilist keha saame tunda, käega kombata ja ratsionaalse mõistusega hoomata. Keha ongi oluline! Tänu kehale saame mõelda, tunda, kogeda, kuulda, näha ja väljendada. Aga ainult kehale keskendumine muudab elu väga kitsaks ja kannatusterohkeks.

Me sees ja ümber on terve hulk kihte, liikumisi, helisid ja värve, mida näha ja tajuda suudavad kahjuks vaid vähesed. Aga isegi siis, kui me seda energiamaailma ei näe ega tunne, mõjutab see meie tervist, meeleolu, hakkamasaamist, kogu meie elu. Kui nii füüsiline kui energeetiline osa toimib harmooniliselt ja tõrgeteta, siis tunneme end hästi mis tahes eluvaldkonnas – rahaküsimustes, suhetes, õnne poole pürgides. See aitab meil olla terviklik. Ja kui siis peeglisse vaatame, näeme, et terviklik on samal ajal ka väga ilus.

Et hoida ennast ja oma elu tasakaalus, on vaja uurida iseenda olemuse kõiki aspekte: keha, vaimu ja hinge. Sest inimene on nii materiaalne kui müstiline, mõõdetav kui aimatav. Kuidas talle siis ometi läheneda?

Üks võimalus on uurida inimese energiakeskuste ehk tšakrate süsteemi. „Tšakra“ on sanskritikeelne sõna, mis tähendab „ratast“ või „keerist“. Tšakrad on energiakeskused inimese energiasüsteemis. Need on justkui energeetilise ja füüsilise keha ühenduslülid – iga tšakra on ühendatud kindlate näärmete ja närvikeskustega füüsilises kehas. Kui inimese teadvuses on blokeering (näiteks solvun kolleegi peale südamest ja kannan seda pikka aega enda sees), siis mõjutab see kindlat tšakrat energiakehas (südametšakrat), mis omakorda mõjutab konkreetseid organeid füüsilises kehas (südant muidugi! aga ka vereringet või kopsusid), sest organ ei saa piisavalt hapnikku ega toitaineid.

Kuidas tekib energiaringes blokeering? Me ei luba endale emotsioonide tundmist ja surume need alla, sest kurbus ei sobi ühiskonna arusaamisega tugevusest ja edukusest, viha ei käi kokku hea kasvatusega. Me saame seda teha ainult nii, et tõmbame oma tšakrad nii tugevasti kokku, et mõistuse poolt kontrollimata emotsioonid neid läbida ei suudaks. Nii on konkreetse tšakra energia justkui tammi taga ega saa vabalt välja kiirata. Energia koguneb, murrab tõkkest läbi ja kutsub esile füüsilise haiguse. Aga võib ka juhtuda, et energiavool kehas peatub täielikult. Tulemuseks on füüsiline jõuetus, apaatia ja depressioon. 

Tšakrat mõjutatakse energiavibratsiooniga, mis on sarnane sellele, milles harmooniliselt toimiv tšakra vibreerib. Selliseid vibratsioone leidub värvitoonides, kristallides, helides, eeterlikes õlides, taimedes, aga ka meie emotsioonides. Igal energiakeskusel on oma värv, mantra (väesõna, vaimse energiaga laetud püha sõna või lause), vääriskivi ja isegi muusikastiil, mis mõjutavad tšakra toimimist. Joogas kasutatakse spetsiaalseid hingamis- ja füüsilisi harjutusi. Kõik need aitavad aktiveerida ja tasakaalustada tšakra pöörlemist ning kõrvaldada energiablokeeringud. Nii pea, kui tšakrasse voolavad sagedused, mis on kõrgemad ja puhtamad tšakra enda hetkeenergiast, hakkab energiakeskus kiiremini vibreerima ja blokeeringu madalam sagedus lahustub.

Ja nii me siis laagris hingasime, venitasime, sirutasime, kõndisime, tegime tööd, laulsime ja tantsisime, et keha, meel ja hing saaks kõrgelt vibreerida. Laagri toit valmis Men Lingi hea energiaga väliköögis kokk Evelini armastava südame ja käega. Rõõmus meel ja tänulikkus hõljusid kogu laagri jooksul meie sees ja peade kohal. Mulle tundus, et oli nii.

Ma loodan, et neil, kes seekordses joogalaagris osalesid, on nüüd pisut lihtsam sügavalt välja hingata, end lõdvaks lasta ja lubada end eluvoolul kanda. Küllap See, Kes On Meist Suurem, jaksab meid hoida, küllap ulatab ta vajalikul hetkel käe. Nii on lihtne elada ja olla.

*** *** ***

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Eelmine
Ilusate inimeste paradiis
Järgmine
Elutervest egoismist

Vastused puuduvad

Email again: