On´s jooga tõesti imerohi?

Erinevates kirjutistes ja joogatrennide kuulutustes lubatakse, et jooga aitab paljude hädade korral: parandab kehva seedimist, kõrvaldab lihaspinged ja liigesevalud, alandab kehakaalu, ravib terveks kroonilistest haigustest. Niisamuti lubatakse, et jooga muudab painduvamaks ja tugevamaks, suurendab nii kehalist kui vaimset tasakaalu ning muudab meele rahulikuks. On jooga puhul tõesti tegu imerohuga?

Miks siis paljud inimesed, kes joogat harrastanud, ikka haiged on? Miks ei vähene liigne kehakaal? Miks ei kao igapäevane pea- või kõhuvalu? Miks siis, kui ajalehed hüüavad: „Olge ettevaatlikud – gripiviirus on kohal!“, nina jälle tilgub ja kondid valutavad?

Mina usun 100%, et jooga on meie sisemine tervendaja, et ta loob eeldused haigustest paranemiseks ja tasakaalu suurenemiseks. Vaja on vaid uudishimu alustamiseks ning kannatlikkust jätkamiseks. Ja kõigepealt kindlat otsust ja tahet teha midagi oma tervise heaks. Jooga ei ole imetablett, mille ühekordne manustamine tõvetunnused kõrvaldab.

Uudishimu ajab tõepoolest paljud inimesed joogat proovima. Ja mitte ainult uudishimu, vaid vajadus tohutus elu- ja töötempos vastu pidada. Joogatrenn on pääsemine närvesöövast tormamisest. Ega muidu tunnis osalejad kiida, et mittemidagitegemine ehk lõdvestus on joogatunni kõige mõnusam osa. See ongi minu meelest jooga suurim väärtus – võimalus olla täielikult kohal, olla iseendaga, nautida vaikust ja rahu enda sees ja ümber. See teeb joogast energia ammutamise põhjatu allika.

Et jooga suur kasu ära tunda, ei piisa raamatute lugemisest (ehkki teadmised suurendavad oluliselt arusaamist sellest, kuidas jooga mõjutab tervist ja enesetunnet). Ei piisa ka paarist joogatrennist. Õieti kulub selleks aastaid. Alguses ikka entusiasm ja tüdimus kordamööda – aasta joogatrenne, aasta pausi ning uue ja põnevama otsinguid. Ja jälle uus joogalaine... Tean, millest räägin! Ja siis ühel hetkel saabub kindel äratundmine – jooga on rohi iga haiguse vastu, sest ta ergutab vereringet, aitab kehast kõrvaldada mürkained, tugevdab immuunsüsteemi ja suurendab elujõudu ning loob selle kõigega eeldused täielikuks tervenemiseks. Tuleb olla kannatlik.

Mida pean silmas, kui ütlen, et vaja on kindlat otsust ja tahet? Et saaksime olla pühendunud, peame kõigepealt otsustama: jooga on see, millesse ma usun ja mille ma paljude võimaluste seast välja valin. Tänasest alates lõpetan ebamäärase pendeldamise ja alustan igapäevaste hingamisharjutuste ja asanatega. Teoreetiliselt jooga üle mõtiskleda ja selle headusesse uskuda on lihtne, aga see lõhnab enesepettuse järele. Et saada lubatud kasu, on vaja tahet ja enesedistsipliini. Ja muidugi jätkuvat uudishimu, sest jooga nagu teisedki iidsed tarkused pakub ikka ja jälle üllatusi.

Olen otsustanud jooga juurde jääda. Mida ma olen regulaarse harjutamisega saanud? Olen vabanenud pea- ja seljavaludest, kroonilisest kõhukinnisusest ja igakevadisest "kohustuslikust" nohust;  olen palju rahulikum, rõõmsam ja tasakaalukam. Mul on lihtne elada ja kerge olla. Ja see on ütlemata hea tunne!

*** *** ***

Liitu Jooga ja teraapia Facebookiga!

Järgmine
Kuula oma keha!

Vastused puuduvad

Email again: