16. märts 2013 Mis on meditatsioon ja kuidas see meid elus aitab Kadi Kütt

Oma sisemaailma uurimisele on antud erinevaid nimesid – meditatsioon, mõtlus, mõtisklus, mõlgutus, kontemplatsioon – igaüks neist natuke erineva varjundiga. Kõik religioonid, paganlikud ja šamanistlikud usundid, iidsed tervendamistarkused on õpetanud, kuidas tähelepanu endasse pöörata ja oma sisemaailma uurida.

Meditatsioon on praktika, mille käigus sa rändad oma sisemaailmas ja õpid märkama oma keha, mõtteid ja tundeid.


Sa võtad endale aega, lülitad välja telefoni ja arvuti, istud vaikuses toolile või põrandale, sulged silmad ja viid tähelepanu enda sisse.Meditatsioon aitab rahustada vaimu ja tulla toime kiirest elutempost tingitud stressiga. Kui vaigistad iga päev oma meele kasvõi 10 minutiks, tuues tähelepanu väliselt maailmalt iseenda sisse, siis märkad õige pea, et suudad hoopis suurema meelerahuga saada hakkama pingelistes suhtetormides ja lahendada keerulisi tööprobleeme. Sa saad rahuliku ja keskendatud meeleseisundi kanda üle kõigesse, mida päeva jooksul ette võtad.

Kui tood tähelepanu välistelt teguritelt iseenda sisse, siis ühtäkki taipad, kui rikas on su sisemaailm, kui palju häid ideid on su sees või kui lihtsalt pääsed ligi lahendustele. See annab tohutult eneseusku ja julgust võtta vastu põnevaid väljakutseid nii tööl kui isiklikus elus. Mis tahes vaimse praktika, s.h. meditatsiooni eesmärk ei ole seega uinutav meelerahu ja reaalsusest elevandiluutorni põgenemine, vaid suurem erksus, tõhus toimetulek ja rõõmus meel. Meditatsioon muudab su elu paremaks.


Kuidas siis meditatsioon käib? Sa võtad endale aega, lülitad välja telefoni ja arvuti, istud vaikuses toolile või põrandale, sulged silmad ja viid tähelepanu enda sisse, aktsepteerides kõike, mis esile kerkib – mõtted, emotsioonid, kehatunded. Kui soovid oma ellu muutust, siis keskendud sellele, mida sa muuta tahad. (Erinevatest tehnikatest saad lugeda siit.)


Meditatsiooni on võimalik läbi teha õpetaja juhendamise all, aga sa saad seda teha ka iseseisvalt. Alustuseks on kellegi poolt juhendatud meditatsioon kindlasti lihtsam. Just seepärast Salasõna tiim oma lihtsad ja praktilised meditatsioonid lõigi – julgustuseks algajatele ja innustuseks kahtlejatele. Hea uudis on see, et meditatsioon sobib kasutamiseks eelneva ettevalmistuseta – see ei eelda sinult vastava õppekirjanduse lugemist, koolitustel osalemist, terminoloogia tundmist ega varasemat mediteerimispraktikat. Võta endale parema elu nimel aega, proovi ja katseta!

*** *** ***

Loe ka minu artiklit "Mediteerimise kasust".

Salasõna
e-poest saad osta endale sobiva(d) meditatsiooni(d).

Täida lehe vasakus servas olev vorm ja liitu Uudiskirjaga, et olla kursis toimuvate ürituste, lugemist väärt raamatute ja huvitavate artiklitega!

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi
E-mail
Kommenteeri